انتقاد یک نهاد حقوقی اروپایی از سیاست مجازات دسته‌جمعی اسرائیل علیه فلسطینیان- خبر روز

انتقاد یک نهاد حقوقی اروپایی از سیاست مجازات دسته‌جمعی اسرائیل علیه فلسطینیان- خبر روز

دیده‌بان حقوق بشر اروپا_مدیترانه اعلام کرد نیروهای رژیم صهیونیستی دست به مجازات دسته جمعی ساکنان شهرک یعبد در شمال کرانه باختری پزده و ساکنان این شهرک را گروگان گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، دیده‌بان حقوق بشر اروپا_مدیترانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ارتش اسرائیل به شهرک یعبد در شمال استان جنین حمله کرده و مرتکب نقض‌هایی همه‌جانبه شده که در چارچوب سیاست مجازات دسته‌جمعی به موجب قوانین بین المللی است.

در این بیانیه آمده است: ادامه عملیات بستن جاده‌ها، یورش و بازداشت‌های دسته‌جمعی در این شهرک نشان می‌دهد نیروهای اسرائیلی تجاوزات خود را افزایش داده و بیش از ۳۰ هزار ساکن این شهرک را گروگان گرفته‌اند. این تجاوزات بعد از آن رخ داد که یکی از سربازان اسرائیلی به دلیل پرتاب سنگ از یکی از ساختمان‌ها کشته شد.

این نهاد حقوق بشری اروپایی اعلام کرد نیروهای اسرائیلی مرتکب نقض‌هایی از جمله استفاده مفرط از زور، ترساندن ساکنان، تخریب ساختمان‌ها، بدرفتاری و بازداشت شده‌اند.

براساس آمار اولیه نیروهای اسرائیلی ۲۶ غیرنظامی از جمله دو زن و شش کودک را بازداشت کرده‌اند. سه تن نیز به ضرب گلوله زخمی شده‌اند. ده‌ها تن نیز به دلیل گاز اشک آور دچار خفگی شده‌اند.

این نهاد حقوقی اعلام کرد که عملیات بازداشت و شکنجه دسته‌جمعی و محاصره شهرک در راستای سیاست مجازات دسته جمعی غیرنظامیان فلسطینی است.

در همین راستا، ارتش رژیم صهیونیستی برای سومین بار به شهرک یعبد یورش برد.

به گفته شاهدان عینی خودروهای نظامی اسرائیلی به همراه یک بولدوزر به این شهرک یورش برده و ورودی غربی آن را بستند.

سه شنبه ارتش رژیم صهیونیستی از بازداشت بیش از ۱۰ فلسطینی در شهرک یعبد خبر داد.

روز سه شنبه یکی از سربازان رژیم صهیونیستی به دلیل سنگی که حین یورش به شهرک یعبد به سرش خورده بود کشته شد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *