حماس: مقاومت جوهره راهبرد آزادی فلسطین است- خبر روز

حماس: مقاومت جوهره راهبرد آزادی فلسطین است- خبر روز

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در اظهاراتی به مناسبت روز جهانی قدس با تأکید بر این که استراتژی آزادی فلسطین، پروژه مقاومت فراگیر و در رأس آن مقاومت نظامی مسلحانه است، به صهیونیست‌ها نسبت به ارتکاب هرگونه حماقتی علیه مسجد الاقصی هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، اسماعیل هنیه، رئیس جنبش مقاومت اسلامی گفت: قدس خطرناک‌ترین مراحل و تهدیدها را پشت سر می‌گذارد و ما سخنان آمریکا و صهیونیست‌ها درباره اجرای طرح موسوم به معامله قرن را که بر نابودی مسأله فلسطین متمرکز است، دنبال می‌کنیم.

وی در سخنرانی خود تأکید کرد: قدس امروز در سه محاصره به سر می‌برد؛ محاصره داخل شهر، محاصره به اصطلاح مرزهای شهرداری اشغالگر در قدس و محاصره موسوم به قدس بزرگ طبق معامله ننگین قرن. مسجد الاقصی در قلب تهدیدهایی همچون یورش‌ها، یهودی‌سازی ​و تلاش‌های تقسیم‌بندی زمانی و مکانی مسجد الاقصی و نیز تلاش‌ها برای تغییر نشانه‌ها، محو هویت آن و محروم نمودن ملت فلسطین از دسترسی به آن قرار دارد.

هنیه به صهیونیست‌ها نسبت به ارتکاب هرگونه حماقتی علیه مسجد الاقصی هشدار داد و گفت: ما نه تنها برای آزادی مسجد الاقصی بلکه برای آزادی کل خاک فلسطین تلاش می‌کنیم. ما به عنوان امت اسلامی نیازمند استراتژی و طرح جامعی برای مقابله با این خطر هستیم که مسأله ما و قدس ما را نابود می‌کند. در جوهره این راهبرد، پروژه مقاومت فراگیر و در رأس آن مقاومت نظامی مسلحانه است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *